Випробування паль

Статичні випробування паль є важливим і відповідальним етапом будь-якого глобального будівництва, адже від них залежить безпека експлуатації будівель. Проведення таких робіт дозволяє вирішити ряд першорядних завдань:

 • аналіз ґрунтових умов будівельної ділянки;
 • підбір типу паль, що володіють оптимальною для нього масою, довжиною, перетином і несучою здатністю;
 • розрахунок можливого просідання паль під тривалими навантаженнями.

Випробування паль статичним навантаженням виконується як при проектуванні пальового фундаменту, коли визначається несуча здатність дослідних паль, так і під час влаштування робочих паль, коли здійснюються контрольні заміри.

Наша компанія використовує різні методи статичних випробувань — в залежності від типу об'єкта і показників, які необхідно перевірити. У нашій практиці зустрічалися проекти із застосуванням горизонтальних, осьових вдавлюючих, осьових висмикуючих навантажень. З їх допомогою обчислюється швидкість деформації паль, величина критичної і граничної навантажень. Для проведення даних обчислень використовується цілий комплекс вимірювальних приладів, що видає результати з точністю до 0,01 мм.

Процес проведення статичних випробувань зазвичай виглядає так:

 • підготовчі роботи — установка і монтаж реперной системи, кріплення ниток прогиномірів паралельно осі палі;
 • ступеневі навантаження випробовуваних паль за допомогою бетонних блоків або гідравлічного домкрата, зняття звітів з приладів на кожному ступені навантажування;
 • ступеневе розвантаження палі після досягнення граничного завантаження або осідання, зняття звітів з приладів після кожного ступеня розвантаження;
 • обробка результатів випробувань — складається висновок із зазначенням несучої здатності палі і допустимого навантаження на неї.

Випробування грунтів палями обов'язково включає попередній період "відпочинку". Наприклад, в піщаних грунтах випробування починаються через три дні після забивання паль, в глинистих — через шість днів. Потім вибираються для перевірки ті палі, які розташовані в місцях з найгіршими умовами геології і геодезії.

Крім таких затримок за часом, при проведенні статичних випробувань необхідно враховувати витрати на транспортування і установку спеціальної вантажної платформи, техніки, вимірювальних приладів.

Випробування паль супроводжуються оформленням такої документації:

 • технічне завдання;
 • журнал польових випробувань;
 • схема котловану і розташування паль;
 • висновок про несучу здатність паль, в який входять програма і результати контрольних випробувань.

Компанія "Будівельник" має всі необхідні знання, кваліфікацію, спецобладнання для проведення випробувань паль та інших робіт нульового циклу. Тому нам довіряють будівництво житлових комплексів, офісних будівель, ресторанів і інших складних об'єктів.

Галерея